fbpx

Zábradlí (baluster)

Balustry se nazývají ozdobný sloupky zábradlí, které slouží jako plot na schodech. K výběru zábradlí by jste měli přistupovat co nejvážněji. Koneckonců je to jeden z hlavních prvků bezpečnosti a hlavní dekorace budoucího designu.

V závislosti na tom, jaký materiál se používá při výrobě schodiště a jaký dekorační dojem chcete dosáhnout, mohou být balustery vyrobeny z různých materiálů. Naše firma nabízí velký výběr balustrů vyrobených z vysoce kvalitního sibiřského dřeva.

Materiál — vysoce kvalitní dřevo

V našem katalogu najdete balustery z dubu, modřínu a jiných jehličnatých stromů. Podívejme se podrobněji na spotřebitelské vlastnosti každého ze stromu.

Specialisté na zpracování dřeva doporučují používat při výrobě elementu schodů tvrdé dřevo. Takže konstrukce vydrží déle a zachová si svůj původní vzhled po celou dobu exploatace. Prave kvuli tomu balustry z dubu, nemají téměř žádné prohlubeňí a škrábance. Mají vysokou pevnost konstrukci a prakticky nejsou ovlivněny okolním prostředím.

Balustry z modřínu jsou pevný a trvanlivé. Speciální pryskyřičná impregnace, charakteristická pro tento strom, působí jako antiseptikum. Dodatečně chrání dřevo před hnilobou a poškozením hmyzem. Navíc nasýruje vzduch příjemnou vůni a má příznivý vliv na zdraví.

Tvar a velikost

Nabízíme zábradlí různých velikostí pro dřevěné schodiště. Nejvíce žádoucí z nich jsou 50x50x900 mm a 40x40x900 mm. Dřevo je zpracováno na vysoce přesných moderních zařízeních, takže přesnost rozměrů je poměrně vysoká.

Pokud se jedna o tvar schodů můžete zvolit ten nejvhodnější pro Vás. Od dostatečně jednoduchého, s minimálními prvky, až po elegantní vyřezávané baluster v klasickém stylu.

Dekorativní nátěr

Balustry, které si můžete zakoupit v naší společnosti, mají pečlivě zpracovaný hladký povrch bez suků a jsou již připraveny k aplikaci jakéhokoli dekorativního nátěru. Proto můžete snadno pomocí laku nebo vosku dát přirozenému stromu dokončený vzhled a zároveň zachovat jeho barvu a strukturu. Nebo proveďte barevný nátěr, abyste vytvořili originální interiérové řešení.

Dřevo a jiné materiály

Dřevěné balustery mohou být použity nejen pro stavení schodů ze dřeva. Budou vypadat skvěle v kombinaci s jinými materiály — důležité věcí je vybrat vhodnou barevnou schématu.

Balustry z jehličnatých stromů nebo dubu jsou harmonicky kombinovány s přírodním kamenem, dekorativními keramickými dlaždicemi, kovy, kvalitními koberci. Proto stojí za nákup dřevěné balustry pro schody z materiálu, který se Vám nejvíc vyhovuje a bude vypadat stylově!

Také je možné zvolit si již hotové točité schodiště, madla, stožáry, schody.

Comments are closed.

error: Content is protected !!