fbpx

Schodišťový sloupek

Dřevěné sloupy — konstrukční prvky schodů, trámky určité výšky a průřezu. Právě na nich leží hlavní zatížení přenášené zábradlí. Proto jsou tyto prvky klíčové pro schodiště a zároveň zajišťují bezpečnost.

Sloup, který je instalován na začátku schodů, se nazývá počáteční. Obvykle nese určitou dekorativní zátěž, zdobí interiér. Na konci schodů montuji se konečný sloup. A jestliže schodiště má složitou geometrii, je nutné instalovat mezikusy.

Dub, je nejvíce odolný a solidní

Počáteční dubovy sloupec vypadá nejzajimavější. Jedná se o tradiční dřevinu v Evropě pro vyrobu schodů. Má výraznou strukturu, která dodává dubove ploche příjemný nenápadny odstínu.

Dubové pilíře mají nepřekonané mechanické vlastnosti: jsou odolné a konstruované pro dlouhou životnost. Dub je tvrdé dřevo, takže je složité se s ním pracovat. Ale pro naše zákazníky tento problém neexistuje: nabízíme prvky schodů, které jsou již dimenzovány a připraveny k instalaci.

Sibiřský modřín, spolehlivý a ekologický

Náše katalogy obsahují sloupy pro dřevěné schody vyrobené z vysoce kvalitního sibiřského modřínu. Pěstuje se v ekologicky čistých oblastech. Tento typ dřeva se tradičně používá k výstavbě spolehlivých pohodlných domů. Zejména pro stavbu schodů.

Materiál má vynikající rovnováhu mezi cenovými a spotřebitelskými vlastnostmi. Praktické není horší než dub v životnosti a síle, ale modřínové sloupy Vám vyjdou o hodně levnější. Dřevo sibiřské krásy má příjemnou strukturu a teplý odstín, které jsou dokonale zdůrazněny použitím i cenově výhodných tónovacích prostředků.

Jehličnaté stromy, levnější a krásné

Měkké dřevo se také používá k vytvoření sloupů pro dřevěné schody. Navzdory skutečnosti, že takový strom je levnější, přiměřeně plní funkci krásné a spolehlivé podpory zábradlí. Navíc jehličnatý strom má tendenci k vytvrzování v průběhu času, takže jeho pevnostní charakteristiky se zlepšují pouze během provozu.

U sloupu z měkkého dřeva je důležité, aby kvalita výrobků byla od samého počátku perfektní. Garantujeme, že zakoupíte v naší společnosti dokonale zpracované dřevěné prvky ze suchého materiálu bez výrazných suku. Tyto nenákladné slopy budou bez problémů Vám sloužit po celou dobu jejich životnosti.

Jaký efekt chcete dosáhnout?

Pokud potřebujete monumentální konstrukci, ktera se stane centrální výzdobou Váši prostorné haly, vyberte počáteční sloupy velkého průřezu s dekorativními prvky. V případě, že plánujete vytvořit lehčí schodiště, vyberte malé elegantní prvky s minimem dekorací. Chcete-li snížit náklady, doporucujeme nakoupit sloupy, stejně jako zábradlí, balustry a schody od jednoho dodavatele.

Comments are closed.

error: Content is protected !!