fbpx

Našlapý

Při stavbě schodiště je třeba věnovat zvláštní pozornost správnému výběru schodů. Představují hlavní zatížení, což znamená, že pevnost a trvanlivost jsou rozhodující. Tvoří největší část povrchu schodiště, takže jsou maximální důležité v celkovém návrhu stavebniho plánku.

Při výběru materiálů zvažte následující klíčové faktory:

  • Odhadovaná intenzita používání a zatížení.
  • Vliv vnějších faktorů (vlhkost, změny teploty, sluneční světlo).
  • Požadovaný dekorativní dojem.
  • Celkové náklady na stavbu.

Dubové schody

Dub — jeden z nejoblíbenějších materiálů pro výrobu schodů. Má jedinečnou povrchovou strukturu, ušlechtilou barvu a vysokou pevnost. Jedná se o jednu z tvrdých dřevin, která se používá na schodech s údajně vysokou průchodností. Pevný povrch prakticky nepodléhá oděru, na něm nejsou žádné škrábance a prohlubeniny.

Dubové schody navíc vypadají velmi důstojně a důkladně. Dub je tradičně používán v klasických evropských interiérech. Po čase se odstín tohoto dřeva stane temnější a hlubší a síla se jen zvětší.

Schody ze sibiřského modřínu

Méně drahé jsou schody z levných jehličnanů. Takové schody vypadají dobře a šíří kolem sebe kouzelnou vůni. Jehličnaté stromy mají však měkčí strukturu dřeva. Proto je vhodnější pro schodiště, které jsou provozovány v dobrých podmínkách. Například v venkovských domech, kde se bydlí ne celý rok, ale příležitostně.

U schodišť s vyšší průchodnosti jsou vhodnější nášlapy z modřínu. Jedná se o rozumný kompromis mezi dubem a levnějšími jehličnany. Dřevo z modřínu má vysokou rázovou houževnatost, dobře ošetřený povrch bude tvrdý a odolný proti otěru. Dostanete schody za rozumnou cenu, která Vám budou sloužit mnoho let.

Jakou velikost si můžete vybrat

V závislosti na plánované šířce schodiště zvolte schody odpovídající délky. Nabízíme obě možnosti buď pro úzké schodiště (délka od 0,9 m) nebo schody pro širší schodiště (délka až 3 m). Všechny jsou zpracovány ve stejne kvalite na moderním evropském vybavení, nemají žádné suky a jiné vady.

Jaké schody pořídit?

Schody, které si od nás můžete zakoupit, jsou vhodné nejen pro dřevěné schodiště. Dřevěné nášlapy vypadají skvěle na kovovém rámu, v kombinaci s kované prvky nebo přírodním kamenem. Dokonce i špičkovým leštěným kovem a sklem.

Dávejte pozor! V naší společnosti si můžete zakoupit další komponenty pro krásné a spolehlivé schodiště: balustery, zábradlí, stožáry i hotová točitá schodiště.

Comments are closed.

error: Content is protected !!