fbpx

Zábradlí se dávají všechny prvky schodů dohromady. Proto je třeba věnovat zvláštní pozornost jejich kvalitě a výběru materiálu. Kromě toho zábradlí se dotýkají naše citlivé ruce a proto chtěly bychom cítit teplý, příjemný texturovaný povrch a „živý“ materiál. Takže výběr materialu pro výrobu tohoto konstrukčního prvku je zcela důležita věc.

Věnujte pozornost dodržování bezpečnostních pravidel:

  • Ujistěte se, že schodiště vybavíte zábradlím.
  • Instalujte zábradlí ve výšce nejméně 0,9 m.
  • Dávejte pozor na bezpečnost dítěte na schodech.

Optimální material

Dřevěné zábradlí mají spoustu vyhod. Jsou dostatečně lehké, příjemné na dotek, nevyžadují zvláštní péči. Mechanické a povrchové vlastnosti jsou do značné míry závislé na druhu dřeva.

Dub je odolný materiál s ušlechtilou dřevitou strukturou. Zvláštností tohoto materiálu — přirozena odolnost vůči procesům hniloby. Takže je to také velmi dlouhověké dřevo.

Modřín dle odolnosti je srovnatelný s dubem. Má žlutší odstin. Takové dřevo má přirozenou antiseptickou impregnaci, která ochraní vaše madla a rozptýlí se kolem nepopsatelnou vůně.

Zábradlí jsou také vyrobeny z měkčích jehličnanů. Nejsou tak drahé jako předchozí dřeviny. Nicméně vzhledem k vlastnostem dřeva jsou vhodnější pro domy, kde se moc nepohybují děti, nebo pro prostory, které nejsou příliš intenzivně využívány.

Získání dřevěných madel vám otevírá příležitosti. Nezapomeňte, že dřevo je ekologický materiál, který je vynikající proti vnějším nepříznivým faktorům a nedeformuje se. Takové zábradlí mohou trvat po celá desetiletí bez výměny nebo opravy. Navíc vás budou stát mnohem levnější cast nebo padělané předměty.

hody evěch bradlí

Dřevěný zábradlí otevřou Vam nekolik možností. Nezapomeňte, že dřevo je ekologický materiál, který je vynikající proti vnějším nepříznivým faktorům a nedeformuje se. Takové zábradlí mají životnost celá desetiletí bez výměny nebo opravy. Navíc vam vyjdou mnohem levněji než lité nebo kované prvky.

Dekoračprvky

Pokud se jedna o dekoraci, tady je Vaše fantazie téměř neomezená. Můžete zachovat barvu a strukturu dřeva pomocí moderních bezbarvých dřevěných laků. Strom může být zbarven téměř ve všech odstínech, při tom zanecha původní vzhled a dosahnout velmi zajímavých efektů. Mnoho lidí dává přednost malování zábradlí, aby zachránila původní dřevěné barvy. Nakonec můžete zakoupit standardní hladké zábradlí a závit, čímž získáte unikátní a neuvěřitelně elegantní schodiště.

Dbejte na to, aby dřevěné schody vypadaly jako jediný celek, a odstupy jednotlivých prvků se shodují Doporučujeme nakoupit celou sadu od jednoho dodavatele — řetězec, sloupky, balustery, schody.

Comments are closed.

error: Content is protected !!